Hnacie vozidlá

Náhradné súčiastky a komponenty pre hnacie koľajové vozidlá


 

Turbodúchadlá

  • Sme zmluvným partnerom pre dodávku turbodúchadiel výrobcu PBS typov PDH 280, PDH 50 ZV, PDH 35 ZV, K36. Ponúkame generálne opravy a dodávku nových turbodúchadiel.

 

Brzdové kompresory

  • Naša spoločnosť vlastní certifikát na dodávku a opravy brzdových kompresorov pre slovenské i české železnice typov 3 DSK 75, 3 DSK 100, K loky. Taktiež aj na výrobu a dodávku ich náhradných dielov. Kompletná výroba od náhradných dielov až po montáž kompresora sa vykonáva priamo v Našej spoločnosti kvalifikovanými pracovníkmi.

 

Šróbenia

  • RUDOS Ružomberok s.r.o. ponúka brzdové šróbenia bez zárezného krúžku ako aj šróbenia Parker.

 

Podvozková časť

  • V rámci podvozkovej časti ponúkame vypruženie a brzdové systémy hnacích koľajových vozidiel. Kompletný sortiment podvozkových častí dodávame spolu s inšpekčným certifikátom 3.2.

 

Motorová časť

  • V rámci náhradných dielov na motorovú časť hnacích koľajových vozidiel ponúkame motory, náhradné diely na motory, piesty, pružiny, turbodúchadlá, vodné olejové a naftové čerpadlá, alternátory, štartre BOSCH, piestne krúžky všetkých rozmerov, turbodúchadlá - PDH 280, PDH 50 ZV, PDH 35 ZV, K36. Pri všetkých menovaných náhradných dieloch zabezpečujeme dodávku nových dielov a celkov ako aj ich generálne opravy.

 

Mechanické náhradné diely

  • Pre hnacie koľajové vozidlá zabezpečujeme rôzne druhy mechanických náhradných dielov. V rámci nášho strojného vybavenia sme schopní podľa Vašich požiadaviek zabezpečiť výrobu rôznych mechanických náhradných dielov.

 

Guma - kov /HN/

  • Výroba gumo-kovových náhradných dielov bola jedna z prvých činností Našej spoločnosti pre železničný trh. Na základe výkresovej dokumentácie, alebo vzorového kusu sme schopní vyrobiť lisovaciu formu, s následnou výrobou daného produktu podľa Vašich požiadaviek

 

Elektro výzbroj

  • Časové relé, odpojovače, transformátory, izolátory pod zberače všetkých typov, rýchlomery, ventilátory, posúvače, stykače. RUDOS Ružomberok s.r.o. zabezpečuje opravy menšieho aj väčšieho rozsahu jednosmerných elektrických motorov, generátorov, budičov, dynamo-budičov, trakčných motorov.

 

Úprava stlačeného vzduchu - riešenie pre EMU a DMU

  • Stlačný vzduch obsahuje vodu, olej, pevné častice. S nimi však prichádzajú aj nežiadúce následky: zasekávanie ventilov na dverných systémoch a vákuových WC, zamŕzanie pneumatických komponentov v zimnom období, nižšia životnosť pneumatických komponentov, poruchy sušičiek, skrátenie servisných intervalov a životnosti pneumatických komponentov.